Jak zgłosić wykroczenie?

Zgłaszanie wykroczenia w Bitwie

Wyobraź sobie, że jesteś w ciekawej bitwie, aż nagle ktoś z Twojej lub przeciwnej drużyny zaczyna łamać regulamin. I właśnie teraz z pomocą przychodzi możliwość "Zgłoszenia wykroczenia"! Wszystko co musisz zrobić to wpisać na czacie komendę: "/vote Nazwa_gracza_łamiącego_regulamin" i naciśnięcie klawisza Enter. (Należy zauważyć, że opcja ta działa tylko podczas bitwy.)


Co się dzieje dalej:

Jeszcze nic. Aby coś się wydarzyło 25% graczy w bitwie musi w ten sam sposób zgłosić osobę łamiącą regulamin. Gdy warunek ten zostanie spełniony, nick gracza staje się czarny dla wszystkich moderatorów i bitwa, która została zgłoszona zostaje wyróżniona na liście bitew, tworząc powiadomienie dla Moderatorów Czatu, że coś się tam dzieje i należy się tym zainteresować. W tym momencie już wszystko w rękach moderatorów. Oni już wiedzą co zrobić w takich sytuacjach. (Jeżeli w bitwie jest 4 lub mniej uczestników nic się nie martw, wystarczy wtedy tylko jedno zgłoszenie aby bitwa została wyróżniona dla Moderatorów Czatu.)


Kilka ważnych uwag do zapamiętania:

- Moderator Czatu widzi bitwę i wszystkie jej wydarzenia dopiero gdy dołączy do takiej bitwy. Nie ma on dostępu do logów czatu lub kolejnych wydarzeń postępujących w bitwie przed jego dołączeniem do niej. Ważne jest więc aby w przypadku łamania regulaminu przez jakiegoś gracza natychmiast to zgłaszać.

- Zapamiętaj, aby zgłoszenie i bitwa zostały wyróżnione musi pojawić się odpowiednia liczba zgłoszeń gracza. Więc nie myśl, że jedno lub dwa zgłoszenia wystarczą gdy w bitwie udział bierze 20 osób.

- Wszystko co musisz zrobić to użyć komendy "/vote Nazwa_gracza_łamiącego_regulamin" i nacisnąć klawisz Enter. Teraz już tylko pozostaje czekać na moderatora.

- Weź pod uwagę to, że czasami moderator może się nie pojawić gdy zgłoszenie będzie aktywne. Niestety system ten nie jest automatyczny i w danym czasie może nie być żadnego Moderatora Czatu online na danym serwerze.

- Pamiętaj, że Twoje zgłoszenie jest aktywne tak długo jak długo zgłoszony gacz jest w bitwie i wszyscy Ci, którzy go zgłosili również. Jeśli ktoś opuści bitwę - zgłoszenie się resetuje.

- Nazwa gracza łamiącego regulamin może zostać zlokalizowana poprzez naciśnięcie klawisza Tab. Aby go skopiować kliknij na nim i z menu, które się pojawi wybierz opcję "Kopiuj nazwę".
Zgłaszanie wykroczenia na Forum


1. Należy wejść na forum: http://pl.tankiforum.com/

2. Kliknąć na napis "Zaloguj się":3. Wprowadzić swoje dane:

(1) Nazwa użytkownika / login

(2) Hasło do swojego konta

(3) Wpisać kod znajdujący się na obrazku (4)

I zatwierdzić wprowadzone dane klikając na przycisk "Zaloguj się" pod formularzem.
4. Gdy już się zalogujesz, należy odnaleźć dział "Zgłoszenia wykroczeń" (1) i odpowiednio wybrać:

(2) Wykroczenia z Czatu - jeśli chcesz zgłosić wykroczenie dotyczące czatu globalnego lub czatu w bitwie.

(3) Wykroczenia z Gry - jeżeli chcesz zgłosić wykroczenie z gry dotyczące oszustw itp. (proszę nie zgłaszać tutaj wykroczeń z czatu).5. Następnie zapoznaj się z regulaminem danego działu, w którym są dokładnie opisane zasady i wymogi jakie należy spełnić, aby poprawnie dodać zgłoszenie.

- Regulamin działu Wykroczenia z Czatu

- Regulamin działu Wykroczenia z Gry

This article was helpful for 41 people. Is this article helpful for you?